Dlaczego dobry pellet nie unosi się na wodzie? Poznaj powody

Dlaczego dobry opał pelletowy powinien tonąć w wodzie?

Dlaczego dobry pellet powinien tonąć w wodzie? Odpowiadając na to pytanie, można odkryć klucz do wyboru najwyższej jakości paliwa stałego. Wybierając taki opał, z pewnością zaoszczędzisz pieniądze, a jednocześnie przyczynisz się do ochrony naturalnego środowiska.  Przekonajmy się zatem, jakie są właściwości takiego paliwa i dlaczego warto się nim zainteresować. Zapraszamy do lektury.

Gęstość dobrego pelletu

Kluczem do odpowiedzi na pytanie zawarte w tytule dzisiejszego artykułu jest zrozumienie pojęcia gęstości pelletu. Dobry opał powinien charakteryzować się wysoką gęstością oraz niskim poziomem wilgotności. To oznacza, że jest on mocno zbity i nie zawiera dużo powietrza. Im mniej powietrza w brykietach, tym lepsze są ich właściwości opałowe. Wysoka gęstość sprawia, że pellet drzewny jest ciężki i dobrze zanurza się w wodzie. Pellet o niewielkiej gęstości z kolei unosi się na powierzchni, co może świadczyć o niskiej jakości produktu.

Dlaczego warto wybierać pellet tonący w wodzie?

  • Wysoka wydajność energetyczna – pellet o dużej gęstości ma wyższą kaloryczność, co oznacza, że generuje większą ilość ciepła przy spalaniu. Dzięki temu użytkownicy mogą oszczędzić na ilości zużywanego paliwa oraz obniżyć rachunki za ogrzewanie.
  • Eko efektywność – wybierając pellet o dużej gęstości i niskiej zawartości siarki  przyczyniasz się do zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza. Korzystanie z takiego pelletu to nie tylko korzyść dla ekologii, ale także instalacji grzewczych. Niski procent siarki w składzie opału oznacza mniejsze ryzyko korozji kotłów.
  • Bezpieczeństwo użytkowania – pellet tonący w wodzie jest zwykle stabilniejszy mechanicznie, co oznacza mniejsze ryzyko rozdrobnienia czy pylenia. Dzięki temu Twój piec jest chroniony przed uszkodzeniami. W przypadku pelletu tonącego w wodzie możesz być pewien, że jest opał odpowiednio zbity i stabilny.
niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło