Jak prawidłowo składować pellet?

Jakie są najważniejsze zasady prawidłowego składowania pelletu?

Pellet jest coraz popularniejszym surowcem do ogrzewania, a przy tym ekologicznym i wygodnym jeśli chodzi o przechowywanie. Kwestia tego ostatniego nie jest jednak tak łatwa, jak mogłoby się wydawać, bowiem należy wiedzieć, jak robić to w sposób prawidłowy.

Miejsce przechowywania

Należy pamiętać przede wszystkim o tym, aby pellet przechowywać w suchym miejscu. Oczywiście nie trzeba obawiać się, że wilgoć znacząco mu zaszkodzi i pozbawi większej części kaloryczności. Zdecydowanie jednak nie powinien być umieszczony w lokalizacji bez zadaszenia lub co gorsze na wilgotnym podłożu. Gdzie więc najlepiej go ulokować? Doskonale sprawdzi się piwnica, ewentualnie dodatkowa komórka obok domu.

Ochrona przeciwpożarowa

Warto pamiętać również o tym, aby surowca do ogrzewania, zwłaszcza w większych ilościach i bez odpowiedniego zabezpieczenia, nie składować w kotłowni. Dotyczy to również wysokiej jakości i taniego pelletu, który ma dużą kaloryczność, przez co w przypadku składowania w kotłowni, może dojść do nieszczęśliwego wypadku oraz zajęcia się ogniem całego składu.

W wygodnych workach

Dodatkową wskazówką w zakresie prawidłowego składowania pelletu jest to, aby pozostawiać go w workach. Wynika to z faktu, że w razie konieczności można je naprawdę łatwo przenieść. Dodatkowo worki gwarantują dostateczną ochronę pelletowi, a także pomagają w ograniczeniu zapylenia w pomieszczeniu.

Takie opakowania są również bardzo praktyczne ze względu na fakt, że dzięki wykonaniu ich z tworzyw sztucznych, do wnętrza nie przedostaje się woda.

Zbiornik na pellet

Ostatnim sposobem składowania pelletu jest przechowywanie go w dużym zbiorniku. To rozwiązanie dla osób, które wolałyby kupować opał w większej ilości oraz rzadziej, nie ryzykując tym samym, że w razie potrzeby go zabraknie. Taki zbiornik można w ostateczności umieścić w kotłowni, jednak należy pamiętać o tym, aby również był w odpowiedni sposób odseparowany od kotła, choćby za pomocą specjalnej, ognioodpornej ścianki. Jej wybudowanie nie powinno zająć sporo czasu, a będzie gwarantem bezpieczeństwa dla domowników.

Odpowiednie składowanie pelletu ma wpływ na jakość tego rodzaju opału. Warto więc zadbać o odpowiednie przygotowanie takiego miejsca, również w trosce o bezpieczeństwo domowników. Jeśli poszukujesz firmy dostarczającej pellet, brykiet, węgiel lub ekogroszek, koniecznie się z nami skontaktuj. Gwarantujemy naprawdę konkurencyjne ceny zakupu.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło