Pellet Lava Premium

Pellet Lava Premium

help_outlineZapytaj o produkt
Pellet Lava Premium

Pellet Lava Premium

Akceptuję zasady polityki prywatności  

Dostępny w PPUH Piórki pellet Lava jest paliwem przyjaznym środowisku. Powstaje z trocin drzew iglastych. Proces jego spalania powoduje wytworzenie minimalnej ilości dwutlenku węgla i innych substancji. Po pellecie Lava pozostaje niewielka ilość popiołu, stanowiącego doskonały, pełnowartościowy nawóz dla roślin. Jego wykorzystanie w uprawie i ogrodnictwie nie powoduje powstania konieczności utylizacji biomasy. Pellet świetnie zastępuje nawozy mineralne, a dzięki wysokiemu pH skutecznie odkwasza glebę, czyniąc ją bardziej przyjaznym dla roślin środowiskiem.

Pellet Lava Premium to paliwo przyjazne środowisku naturalnemu. Powstaje z trocin drzew iglastych (sosny i świerku). Proces jego spalania powoduje wytworzenie minimalnej ilości dwutlenku węgla i innych substancji. Po spaleniu pozostawia niewielką ilość popiołu, stanowiącego doskonały, pełnowartościowy nawóz dla roślin. Jego wykorzystanie w uprawie i ogrodnictwie nie powoduje konieczności utylizacji biomasy. Pellet świetnie zastępuje nawozy mineralne, a dzięki wysokiemu pH skutecznie odkwasza glebę, czyniąc ją bardziej przyjazną dla roślin

Pellet Lava – paliwo przyjazne środowisku

Pellet Lava to doskonała alternatywa dla innych paliw, takich jak olej opałowy, ekogroszek czy węgiel kamienny. Cechuje go wysoka wartość opałowa, wydajność spalania oraz niska wilgotność. Dodatkowo za jego zakupem przemawia atrakcyjna cena.

Pellet Lava to paliwo dopasowane do potrzeb osób ceniących sobie wygodę. Piece na pellet są praktycznie bezobsługowe. Z łatwością utrzymują odpowiedni poziom temperatury we wnętrzu. Stosując paliwo Lava, a także pellet Olimp i Barlinek nie musisz ciągle doglądać kotła. Wystarczy, że zajrzysz do jego wnętrza raz na jakiś czas, sprawdzając, czy nie ma konieczności dołożenia opału.

W jaki sposób powstaje pellet Lava?

Wytwarzanie pelletu Lava to złożony proces, w ramach którego realizuje się cztery etapy: mielenie, suszenie, granulowanie oraz chłodzenie. Prowadzi to do powstania niewielkich granulek, skutecznie ogrzewających mieszkania, lokale czy magazyny. Pellet Lava produkowany jest w zakładach wyposażonych w wysokiej jakości maszyny. Dzięki temu wytworzone paliwo odznacza się niską wilgotnością i w konsekwencji lepszą wydajnością.

Ekologiczny materiał pozwalający zaoszczędzić na ogrzewaniu

Zastosowanie oferowanego materiału to doskonały sposób na oszczędności na ogrzewaniu. Oczywiście wiele zależy zarówno od jakości zastosowanej termoizolacji, jak i samego materiału. W przypadku domów pasywnych i energooszczędnych z odpowiednią izolacją termiczną, a co za tym idzie, niewielkim zapotrzebowaniem na energię cieplną, roczny koszt ogrzewania pelletem jest naprawdę niski.

Wybierając pellet Lava, masz pewność, że jest to najwyższej klasy opał, produkowany wyłącznie z najlepszych trocin i zrębów drzewnych. Wykorzystanie materiałów pochodzenia naturalnego sprawia, że jest to opał w pełni ekologiczny. Ogrzewanie domu pelletem przyczynia się aktywnie do ochrony  środowiska naturalnego. W jego składzie nie znajdują się niebezpieczne związki chemiczne. Podczas spalania opał ten nie emituje do atmosfery żadnych szkodliwych substancji.

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło