Oszczędne ogrzewanie. Jak zaopatrywać się tanio w pellet?

Gdzie zakupić niedrogi i wyokiej jakości pellet drzewny?

Ogrzewanie pomieszczeń wiąże się ze sporym wydatkiem. Kupując materiał opałowy zwracamy uwagę nie tylko na jego cenę, ale również na wydajność, jakość, wpływ na pracę kotła oraz stopień ingerencji paliwa w środowisko naturalne. Jednym ze sposobów na oszczędne ogrzewanie naszych domów jest pellet – granulat opałowy o wysokiej kaloryczności. Powstaje on na skutek rozdrobnienia, osuszenia i sprasowania pod wysokim ciśnieniem różnego rodzaju biomasy np. odpadów z obróbki drewna, roślin energetycznych czy upraw rolnych. W jaki sposób zaopatrywać się w tani i dobrej jakości pellet?

Wybierz pellet dobrej jakości

Jednym z pierwszych czynników, którym kierujemy się podczas zakupów jest niska cena. W przypadku pelletu powinna ona iść w parze z jakością. W przeciwnym razie ogrzewanie pomieszczeń może być nieefektywne poprzez zbyt niską temperaturę w piecu. Ponadto nieodpowiednie paliwo może zawierać piasek, siarkę, chlor, a nawet metale ciężkie, przez co pellet nie spala się w prawidłowy sposób. Słabej jakości materiał opałowy może więc prowadzić do poważnych awarii palnika, zapychania się podajnika czy nadmiernej produkcji popiołu. W efekcie zamiast zaoszczędzić, będziemy narażeni na dodatkowe koszty związane z naprawą kotła.

Jak więc rozpoznać dobry pellet?

Przede wszystkim powinien posiadać wymagane certyfikaty jakościowe np. FSC, DIN 51731 czy DINplus. Pellet certyfikowany jest produkowany z biomasy o najwyższej czystości, a jego użycie jest w pełni bezpieczne zarówno dla kotła, jak i dla środowiska. Dobrej jakości granulat powinien mieć kolor naturalnego drewna i gładką teksturę, podczas spalania wydzielać woń naturalnego drewna, spalać się do szaro-brązowego popiołu oraz tonąć po zanurzeniu w wodzie.

Zaufani dystrybutorzy

Chcąc nabyć tani i dobrej jakości pellet, trzeba przede wszystkim znaleźć sprawdzonego dystrybutora, który ma w swojej ofercie produkty od zaufanych i uznanych producentów. Pellet powinien posiadać wymagane certyfikaty oraz być pakowany w taki sposób, aby umożliwiać bezpieczne przechowywanie i transport. W naszej ofercie posiadamy szeroki wybór wysokiej jakości taniego pelletu. Dodatkowo zapewniamy bezpieczny i terminowy dowóz naszego produktu. Oferujemy m.in. ekologiczne i ekonomiczne Pellety Barlinek, Lava i Olimp sprzedawane w workach po 15 kg lub na tony. Cena pelletu jest o wiele niższa niż ceny tradycyjnych paliw kopalnianych i olejowych, a skuteczność ogrzewania nie ustępuje w niczym innym materiałom opałowym. Ponadto przy większych zamówieniach klienci mogą liczyć na atrakcyjne zniżki.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło